Илия Груев бе титуляр, но пропусната дузпа и автогол разбиха Лийдс срещу Стоук Сити (ВИДЕО)

5889 0

Отборът на Лийдс допусна драматична загуба с 0:1 при гостуването си на Стоук Сити в мач от 13-ия кръг на английската Чемпиъншип.

Националът на България Илия Груев стартира като титуляр за първи път след трансфера си от Вердер Бремен през лятото и остана на терена до 85-ата минута, когато бе заменен от Люк Айлинг.

Профукана дузпа и автогол

През първото полувреме не паднаха голове, а в 75-ата минута Лийдс получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Патрик Бамфорд. Именно 30-годишният нападател се зае с изпълнението ѝ, но стреля високо над вратата.

Пет по-късно домакините стигнаха до корнер, при който Уесли засече топката с глава, а тя се отби от напречната греда, рикошира в Паскал Струйк и влетя в мрежата на "белите".

*Със спечелените 3 точки Стоук Сити събра 16 и се изкачи до 17-ото място, докато Лийдс остана с 22 пункта на третата позиция. Пред тима на Илия Груев са само Ипсуич (31) и Лестър (36).

Репортаж от Стоук Сити 1:0 Лийдс