Лийдс надви отбора на Уейн Рууни и Бирмингам, но Груев изгледа успеха отстрани

Снимка: instagram / ilia_gruev

1491 0

Лийдс постигна 14-ата си победа в Чемпиъншип от началото на сезона и продължава да мечтае за бързо завръщане във Висшата лига. Отборът на Илия Груев постигна класически успех в понеделник над Бирмингам с 3:0.

Груев днес не получи шанс за изява

Срещата беше част от 26-ия кръг на втория по сила шампионат във Великобритания, а съперникът бива ръководен от местната легенда Уейн Рууни.

Попаденията бяха дело на Патрик Бамфорд (34') и Даниел Джеймс (45'), а класиката оформи Крайсенсио Съмървил в 67-ата минута. По този начин Лийдс се възползва от загубата на Уест Бром и вече е с 48 точки на четвъртото място.

Илия Груев пък остана за първи път от три срещи насам неизползвана резерва. В миналия кръг дори бе титуляр при загубата от Уест Бром с 0:1.

Още: За първи път: Илия Груев с пълни 90 минути за Лийдс, но няма да запомни с добро мача (ВИДЕО)

Илия Груев пак игра в Чемпиъншип, но Лийдс си тръгна с празни ръце (ВИДЕО)

Валентин Антов с червен картон, Петко Христов с победен гол в края, а Илия Груев "порита" 2 минути