За първи път: Илия Груев с пълни 90 минути за Лийдс, но няма да запомни с добро мача (ВИДЕО)

1434 0

За първи път, откакто се присъедини към Лийдс, българинът Илия Груев записа пълни 90 минути във второто ниво на английския футбол - Чемпиъншип.

Тимът му обаче загуби визитата си на Уест Бромич от 25-ия кръг с минималното 1:0 и така остана на четвърто място във временното класиране с актив от 45 точки - на 17 зад лидера Лестър.

Единственият гол в двубоя падна в 37-ата минута и бе дело на Грейди Диангана, който се разписа след подаване от дясното крило. Първият му удар бе спасен, но при добавката успя да прати топката в мрежата на Карл Дарлоу.

В началото на второто полувреме 23-годишният Груев пък си изкара жълт картон.

Следващият мач на Лийдс е на 1-ви януари - домакинство на Бирмингам, което ще стартира в 17:00 ч. (българско време).

Пълен репортаж от Уест Бромич 1:0 Лийдс