Купа на Африка: Зимбабве изненада Гвинея и Наби Кейта, Сенегал и Малави разочароваха

1084 0

Отборът на Зимбабве шокира Гвинея в турнира за Купата на африканските нации и го победи в последния трети мач от Група В с 2:1!

Головете бяха дело на Нолидж Мусона в 26-ата и на Кудакваше Махачи в 43-ата минута, а халфът на Ливърпул Наби Кейта намали изоставането на на своя тим на 1:2 четири минути след началото на второто полувреме.

Въпреки спечелените днес три точки, отборът на Зимбабве завърши на последното четвърто място в тази група и не се класира за плейофната фаза.

В другата среща от Група В Малави и Сенегал не успяха да се победят и завършиха 0:0. Сенегал се класира директно за осминафинал, а Малави ще чака целия край на груповата фаза, за да разбере дали ще продължи напред като един от "Най-добрите трети отбори"!

Ето и как изглежда крайното класиране в Група В:

1. Сенегал - 5 точки (1:0)

2. Гвинея - 4 точки (2:2)

3. Малави - 4 точки (2:2)

4. Зимбабве - 3 точки (3:4)

*Гвинея и Малави са с равни показатели, но са подредени по този начин, тъй като Гвинея спечели директния мач с 1:0!