Купа на Африка: Ръководните органи взеха окончателно решение за цирковете от мача Тунис - Мали

Снимка: Ивайло Илиев/Actualno.com

1571 0

Обжалването на Тунис след поражението от Мали за Купата на Африка, в което главният съдия на два пъти свири преждевременно край на двубоя, бе отхвърлено!

Мали водеше с 1:0 в сряда (12 януари), когато замбийският рефер Джани Сиказве сигнализира за край на срещата след 85 минути, а след това в 89-та минута и 47 сек, независимо от факта, че бяха насрочени три минути добавено време (вижте видео).

Тунизийците, които отчаяно търсеха изравнителен гол срещу състава на Мали, който бе с човек по-малко, бяха бесни на арбитъра. Когато двата отбора бяха информирани, че мачът трябва да бъде подновен, само играчите на Мали се завърнаха на игрището, докато тези на Тунис отказаха да го направят.

"След преразглеждане на обжалването на Тунис и целия доклад на главния съдия, Организационният комитет взе решение да отхвърли протеста, изпратен от тунизийския тим…и да заключи, че крайният резултат е 1:0 в полза на Мали", се казва в изявление на Африканската футболна конфедерация (КАФ).