Кристиано Роналдо след "1000" или Лионел Меси след "1000" - кой е по-успешен?

Снимка: Getty Images / колаж: SportLive

4840 0

На 3 декември (събота) Аржентина победи Австралия с 2:1 на 1/8-финалите на Мондиал 2022 и така се класира за четвъртфиналната фаза. Сега за тима на Лионел Скалони предстои много тежък сблъсък с Нидерландия, който ще се състои на 9 декември (21:00 часа).

При победата срещу "кенгурата", звездата на "гаучосите" - Лионел Меси, записа своя мач №1000 на клубно и национално ниво. 35-годишният футболист ознаменува постижението си, разписвайки се за 1:0 в 35-ата минута, а това бе гол №789 в кариерата му.

Кога Кристиано Роналдо изигра своя мач №1000?

37-годишният португалец достигна тази "кота" на 21 февруари 2020 година. Тогава Ювентус победи СПАЛ с 2:1 в среща от 25-ия кръг на Серия А, а CR7 отбеляза за 1:0!

*Към днешна дата (5 декември 2022 г.) Роналдо вече е натрупал 1143 мача!

СТАТИСТИКАТА

След като вече и Лионел Меси успя да го направи, нека погледнем една интересна статистика, която показва по колко гола, колко асистенции и колко трофея са имали двамата с Роналдо, достигайки до тази знакова граница от 1000 двубоя.