Колумбия спечели "малкия финал" в Копа Америка след драма с Перу

Снимка: Pedro Vilela/Getty Images

2389 0

Колумбия спечели бронзовите медали на Копа Америка след победа над Перу в "малкия финал" с 3:2. Срещата предложи изключително интересни моменти, като в последните секунди на първото полувреме Йошимар Йотун откри резултата за перуанците.

В 49-ата минута обаче Хуан Куадрадо изравни от пряк свободен удар. В 66-ата колумбийците направиха пълен обрат, след като Лукас Диас получи дълга топка и вкара за 2:1. В 82-ата минута Перу изравни резултата като Джанлука Лападула изравни с удар с глава след изпълнен корнер.

В последната секунда на редовното време Луис Муриел подаде на Диас, който с мощен удар от 20 метра донесе успеха на Колумбия в малкия финал. Така тимът се нареди в крайното класиране след финалистите от Бразилия и Аржентина и заслужи бронзовите медали.

Ето как селекционерът на Бразилия Тите коментира предстоящия финал.