Кирил Десподов герой за ПАОК при разгром: Двуглавия орел остава на върха (ВИДЕО)

Снимка: Instagram/Despodov

1676 0

ПАОК записа 14-ата си победа в гръцкия шампионат от началото на сезона, след като разби Волос при визитата си с 5:1. В герой за победителите се превърна Кирил Десподов с двете си попадения.

Десподов вече натрупа седем гола в Гърция

Той вкара първите попадения през първото и второто полувреме (22', 51') и след близо 70 минути игра бе заменен Живкович. Сърбинът не успя да запише името си сред голмайсторите за разлика от Мург в добавеното време на първата част и Тайсон в 71'. Почетното попадение за домакините беше дело на Делетич след час игра.

Чрез новите си две попадения българинът натрупва общо седем в гръцкия елит, откакто се присъедини към ПАОК, и е втория голмайстор на отбора. Актуален лидер е Мург с гол повече (8). Десподов обаче има с 4 асистенции повече - общо 7. Крайният резултат оформи Цимас в последната минута от редовното време. Той вече разполага с 3 попадения.

ПАОК и след 19-ия кръг ще остане на върха във временното класиране със своите 44 пункта. В следващия кръг Двуглавия орел приема Панатинайкос в дерби между лидерите в шампионата.

Още: Кирил Десподов изгледа от скамейката как ПАОК стъпи с един крак на 1/2-финалите за Купата на Гърция (ВИДЕО)

ПАОК се върна в шампионската надпревара след разгром над аутсайдер (ВИДЕО)

Кирил Десподов изпреварва Христо Бонев и догонва Христо Стоичков за ценно отличие