Кирил Десподов изгледа от скамейката как ПАОК стъпи с един крак на 1/2-финалите за Купата на Гърция (ВИДЕО)

Снимка: Официална Фейсбук страница на ПАОК

1202 0

Гръцкият гранд ПАОК, в който се подвизава капитанът на българския национален отбор - Кирил Десподов, успя да стъпи с единия крак на 1/2-финалите за Купата на Гърция, след като победи с 4:0 Пансерайкос в първия четвъртфинален сблъсък помежду им.

Десподов, който бе избран за футболист №1 през месец декември в гръцката Суперлига не се появи на терена и остана на пейката, получавайки заслужена почивка.

Кирил Десподов изгледа разгрома за ПАОК от пейката

Още: Вотът от България: Само Кирил Десподов даде точка на Лионел Меси за "The Best"

Най-интересното от Пансерайкос - ПАОК

ПАОК доминираше през цялото време и рано-рано в 8' откри резултата чрез норвежеца Айвън Несберг. Само 14 минути по-късно пък испанският защитник на "двуглавите орли" Жоан Састре удвои преднината на своите.

Гостите продължиха да се забавляват и през втората част, вкарвайки още два гола. Първо обаче в 59' Брандън Томас изпусна дузпа и не успя да оформи класиката в резултата. Това обаче постигна Маркос Антонио, който се разписа в 69-ата минута. Крайното 4:0 пък оформи сърбина Андреа Живкович в 78'.

Така ПАОК вече е с един крак в полуфиналната фаза. Реваншът на "Тумба" ще се състои след 6 дни (23 януари - вторник). Преди това обаче на "черно-белите" им предстои гостуване на Волос в гръцката Суперлига.

ПАОК се върна в шампионската надпревара след разгром над аутсайдер (ВИДЕО)