Хулиганите на Аякс не изтърпяха погрома от Фейенорд и прекъснаха дербито с огромни ексцесии (ВИДЕО)

3421 0

Голямото дерби в Нидерландия между Аякс и Фейенорд по-всяка вероятност няма да излъчи днес победител, след като се стигна до ексцесии на "Йохан Кройф Арена".

До тях се стигна в началото на второто полувреме, когато амстердамци хвърлиха пиротехнически изделия на терена при класическо изоставане с 0:3. Гостите до сериозна степен предрешиха крайния изход до почивката чрез два гола на Хименес (9', 18') и един на Пайшао (37').

Поредният очертаващ се провал не се хареса от запалянковците на Аякс и те взеха нещата в свои ръце. Междувременно органите на реда се намесиха и чрез конна полиция започнаха да разпръскват феновете от пространството пред стадиона.

Някои обаче вече се бяха добрали до постъпите към съоръжението и започнаха да трошат фасадата, показват видеа в социалните мрежи.

Припомняме ви, че Аякс разполага с незавидните 5 точки след победа, 2 ремита и поражение преди дербито с Фейенорд. Наскоро дори загубиха и домакинство от Лудогорец в плейофите за Лига Европа.

Следете най-интересното около международния футбол със SportLive.bg!