Голово шоу, обрат и много драма белязаха шотландското дерби между Рейнджърс и Селтик

Снимка: Gatty Images

4060 0

Двата гранда на шотландския футбол Рейнджърс и Селтик не излъчиха победител в дербито на 20-ти кръг на Премиършип. Срещата завърши при равенство 2:2, а отборите направиха много интересен мач.

Водачът в класирането - Селтик поведе в резултата още в 5' на срещата чрез гол на японския нападател Даизен Маеда. Домакините обърнаха в началото на второто полувреме само за няколко минути с попадения на Райън Кент и Джеймс Таверние от дузпа. Крайният резултат бе оформен отново от японски футболист на "детелините" - Кього Фурухаши.

Дербито бе изключително изнервено и между играчите на двата тима имаше чести единоборства и опасни влизания. Въпреки това, победител не бе излъчен, а Селтик продължава да води в класирането в Шотландия с 11 точки пред втория - Рейнджърс.