Крах! Лацио допусна обрат насред Рим, АЗ Алкмаар пред изхвърляне на „орлите“ от Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

1844 0

Нидерландският АЗ Алкмаар шокира Лацио насред стадио „Олимпико“ в Рим в първия 1/8-финален сблъсък между двата тима в турнира Лига на конференциите. Гостите стигнаха до пълен обрат с 2:1 и са напът на изхвърлят „римските орли“ от Европа.

За домакините не игра голямата им звезда Чиро Имобиле. Двубоят изобилстваше от положения и за двата отбора, като и едните, и другите уцелиха по веднъж и гредите.В крайна сметка гостите взеха аванс преди реванша.

А самият мач почна перфектно за домакините. Педро откри резултата в 18-ата минута. Испанецът заби страхотен гол от воле. Точно преди почивката обаче голмайсторът на АЗ Алкмаар Евангелос Павлидис изравни.

Обратът за нидерландците дойде в 62-ата минута. Милош Меркез получи отличен пас в пеналта и вкара за 1:2.

Video edited on Kapwing

До края не паднаха повече голове и нидерландците стигнаха до победата. Реваншът е на 16 март, като АЗ Алкмаар изглежда по-близо до ¼-финалите.