Георги Кабаков вдигна спорен червен картон на Уест Хям - АЕК Ларнака, дори пострадалият беше против! (ВИДЕО)

21950 0

Английският Уест Хям победи АЕК Ларнака с 4:0 в мача-реванш от 1/8-финалите в турнира Лига на конференциите и с общ резултат 6:0 се класира за следващата фаза.

Главен съдия на този сблъсък в Лондон бе най-добрият български рефер - Георги Кабаков!

В края на първото полувреме, при резултат 1:0, Густаво от АЕК извърши нарушение срещу Пабло Форналс, за което Кабаков, без замисляне, му вдигна жълт картон, тъй като бутоните на португалеца попаднаха директно в крака на испанеца.

Густаво веднага вдигна ръка да се извини, а и си личеше, че не е действал умишлено в ситуацията. Странно или не обаче, ВАР призова българския съдия да прегледа случилото се на повторение. След като го направи, той промени решението си и вдигна директен червен картон на футболиста на кипърския гранд...

Още по-изненадващото бе, че самият Форналс не бе съгласен с това решение на Георги Кабаков и видимо бе на мнение, че Густаво НЕ заслужава да бъде изгонен. Така смятаха и мнозина фенове на "чуковете", които коментираха в социалните мрежи, че червеният картон е бил доста пресилен!

В крайна сметка, АЕК остана с човек по-малко на терена, а през втората част инкасира още три гола във вратата си и така се сбогува окончателно с европейските клубни турнири през сезон 2022/23.

Вижте спорната ситуация на ВИДЕО (последвайте жълтия линк, конкретният момент започва след 3:30 минута)!