Шок на "Емиратс" - матираха вратаря на Арсенал с гол от 50 метра (ВИДЕО)

7515 0

Отборът на Спортинг Лисабон успя да изравни резултата при гостуването си на Арсенал от 1/8-финалите в Лига Европа с невероятен гол!

Първата среща в Португалия завърши 2:2, а на реванша на "Емиратс" домакините поведоха в 19-ата минута, след като Гранит Джака бе на точното място, за да засече отбита топка и да я прати с левия крак във вратата на гостите за 1:0.

В 62-рата минута обаче, "зелено-белите" върнаха интригата и изравниха общия резултат - кълбото бе отнето в центъра на терена, а Педро Гонсалвеш реши да опита късмета си с прехвърлящ удар от около 50 метра разстояние...

Стражът на Арсенал Арън Рамсдейл определено не внимаваше и не бе подготвен за това изпълнение на 24-годишния халф. Той дори плонжира, но не успя да попречи на топката да се оплете в мрежата му за 1:1!

С невероятна драма, дузпи и гола на сезона Спортинг Лисабон прати Арсенал у дома в Лига Европа (ВИДЕО)