Франция 100 минути бори Гърция, Румъния поднесе изненадата по пътя към Евро 2024

34574 0

В понеделник се изиграха предпоследните предвидени квалификации за Евро 2024 през месец юни. В тях изненадите бяха малко, но две от селекциите вкараха общо 13 безответни попадения - Финландия и Англия, които разбиха съответно Сан Марино (6:0) и Северна Македония (7:0).

Франция се измъчи при домакинството си на Гърция, но в крайна сметка се наложи с 1:0 на "Стад дьо Франс" след попадението на Килиан Мбапе. То бе поредно историческо за "младия шампион", който подобри постижението на Жюст Фонтен за най-резултатен французин в един сезон. Легендата на френския футбол имаше 53 попадения през 1958 година.

По-рано през деня изненадващо Украйна се наложи само 1:0 над Малта след гол на Циганков от дузпа около последния четвърт час.

Турция също чака до 72-рата минута, за да открие на Уелс, но в крайна сметка се наложи с 2:0. Островитяните изиграха цялото второ полувреме с човек по-малко след червен картон на Морел, а успеха донесоха Найир и Гюлер. Преди това ВАР отмени 2 гола, а Чалханоглу пропусна от дузпа.

Важна крачка към Евро 2024 направи и Румъния, която в рамките на последните си минути при визитата на Швейцария върна 2 гола пасив за крайното 2:2. Така "кръстоносците" разполагат само с 2 точки преднина пред източноевропейците на върха в група "I".