Изумителен хеттрик и разгром белязаха битка между “Давид и Голиат” за Евро 2024

3900 0

Финландия оглави завързаната група "H" по пътя към Евро 2024 в Германия, след като разби гостуващия Сан Марино с 6:0. По този начин скандинавците събраха 9 точки след 4 изиграни двубоя, а съперникът остава на дъното с нито един пункт.

Любопитен бе най-вече развоят на срещата през втората част, след като домакините вече имаха аванс от две попадения чрез Камара и Калман. Те реализираха съответно в 16-тата и 39-тата минута за 2:0 по почивката.

22-годишният Даниел Хоканс замени Антман след час игра и записа незабравим двубой с националната фланелка! Той съумя да забие хеттрик на съперника между 65-тата и 74-тата минута, като вкара попаденията за по-малко от 10 минути.

Шестото попадение бе дело на изключително опитния Тиму Пуки в 76-тата минута. По този начин финландците продължиха безапелационната си серия срещу Сан Марино от 5 поредни победи в европейски квалификации.

Следете всичко около квалификациите за Евро 2024 със SportLive.bg!