Фирмино се отпуши за разгром на Бразилия на старта на квалификациите за Мондиал 2022

2148 0

Отборът на Бразилия стартира ударно квалификациите за Мондиал 2022, като разгроми Боливия с 5:0 на стадиона в Коринтианс. 5-кратните световни шампиони показаха, че не им липсва самочувствие пред гола, вкарвайки пет безответни гола.

Две попадения за победата отбеляза нападателят на Ливърпул Роберто Фирмино, който стартира мудно сезона във Висшата лига. Той се разписа в 30-ата и 49-ата минути. Филипе Коутиньо от състава на Барселона пък вкара последния гол в срещата - в 73-ата минута.

Другите две попадения бяха дело на Маркос Кореа и автогол на Караско Сангино. Неймар изигра пълни 90 минути за домакините, които оглавиха класирането, заедно с Колумбия, Уругвай и Аржентина, които също спечелиха първите си мачове.