Бразилия прекъсна негативната серия с класически успех над Южна Корея

1195 0

Носителят на Копа Америка Бразилия победи Южна Корея с 3:0 в последния си мач за календарната 2019-та година. Приятелската среща се изигра в Абу Даби, ОАЕ и бе част от Brasil Global Tour с мачове в САЩ, Сингапур и Арабския полуостров.

„Селесао" поведе с гол на Лукас Пакета още в 9-та минута, а до края на първата част се разписа и Фелипе Коутиньо. След почивката Данило вкара последното попадение в мача.

По този начин Бразилия прекъсна негативната си серия от пет последователни срещи без успех. В тях шампионът на Южна Америка записа три равенства и две загуби. За последно тя надиграха Перу с 3:1 във финала за Копа Америка.

Междувременно звездата на Аржентина Лионел Меси се забърка с нов скандал - този път с Единсон Кавани (повече по темата четете тук).