Фиорентина се отсрами с класиране, "екзекуторът" на Лудогорец приключи с дузпи (ВИДЕО)

1516 0

Фиорентина и АЗ Алкмаар се превърнаха в първите полуфиналисти по време на второто издание на Лигата на конференциите. И двата тима изиграха драматични реванши, като италианският гранд бе напът да се сгромоляса, след като изгуби 3 гола аванс като домакин.

Това се случи, след като Лех Познан намали общия резултат до 2:4 още в 9-тата минута чрез Соуса, а две безответни попадения за поляците между 65-тата и 69-тата минута на Солде и Собиех шокираха италианците за 0:3 и общ резултат 4:4, въпреки че бяха аутсайдер преди срещата.

В крайна сметка Фиорентина реализира 2 гола в заключителните минути чрез Сотил и Кастровили за крайното 2:3 и продължаване напред с 6:4.

Междувременно АЗ Алкмаар елиминира Андерлехт едва след дузпи! Нидерландският тим поведе с 2:0 и изравни общия резултат още до 13-тата минута след 2 гола на Павлидис. Последва обаче "суша" и така срещата бе доведена до дузпи, с каквито белгийците по-рано елиминираха Лудогорец.

Сега обаче нямаха късмет и при тях загубиха с 4:1 - Вертонген и Сардела изпуснаха, Кана реализира, докато домакините бяха безгрешни - Класие, Сугавара, Райндерс и Меердинк.

Следете всички срещи от Лига на конференциите НА ЖИВО със SportLive.bg!