Европейската мечта пред провал: Кирил Десподов загуби и с ПАОК в Загреб (ВИДЕО)

Снимка: The Official PAOK FC Youtube channel

1801 0

ПАОК загуби първия си 1/8-финал с Динамо Загреб в тазгодишното издание на Лига на конференциите. В четвъртък вечер Двуглавия орел отстъпи в хърватската столица с 0:2.

В герой за победителите се превърна капитанът Бруно Петкович с двете си попадения в срещата. Той бе точен в 37-ата и 71-ата минута, като във втория случай наказа груба грешка на гостите. Българското участие пък започна едва в 60-ата минута, когато Кирил Десподов замени Томас.

Ситуацията с контузените сред солунчани е сложна и се очакваше, че капитанът на "лъвовете" може да поведе атаката от самото начало, но това не се случи. Лошата новина за Десподов бе липсата на попадение тази вечер, след като при миналото си гостуване на "Максимир" вкара два гола за крайното 2:4 с Лудогорец.

Това е третият двубой в историята между двата тима, а ПАОК до този момент имаше две победи с по 1:0 в груповата фаза на Лига Европа през 2010 г.

Задачата на ПАОК никак няма да е лесна

Сега солунчани ще се опитат да отговорят подобаващо на реванша след седмица. Тогава отново няма да има гостуващи фенове от съображения за сигурност. Вижте всички резултати от Лига на конференциите в четвъртък!

Още: Десподов повежда ПАОК в Загреб за победа - там вече има два гола

"Много хора бяха скептични за Кирил Десподов"