Десподов и компания с трета поредна победа в Гърция

Снимка: Instagram/Despodov

2752 0

Отборът на ПАОК, в чийто състав е най-добрият български футболист Кирил Десподов, стигна до труден успех с 2:0 над Ламия в мач от 26-ия кръг на гръцкото първенство. Родният национал записа 15 минути игра, след като влезе на терена като резерва.

ПАОК спря кошмара с обрат за 1': Кирил Десподов бе титуляр в напрегнат мач

Още през първото полувреме гостите наложиха доминация на теренa и имаха по-чистите положения пред двете врати, но попадение така и не падна.

Втората част протече по огледален начин на първата с повече възможности за гостите от Солун. Това даде ефект в 72-ата минута и попадение дойде, когато Тайсон откри резултата след асистенция на Суаило Меите. 3 минути по-късно в игра се появи и Кирил Десподов, заменяйки Андрия Живкович. В добавеното време на редовните 90 минути Абдул-Рахман Баба пък вкара за 2:0, оформяйки и победата за гостите.

Борбата за титлата в Гърция продължава

Така ПАОК записа трета поредна победа и продължава да диша във врата на лидера АЕК (Атина), събирайки актив от 60 точки, на една по-малко.

В следващия кръг Десподов и компания гостуват на Пансерайкос, но преди това има сблъсък в Лигата на конференциите с Динамо (Загреб) в осминафиналите на надпреварата.

Още: ПАОК взе трите точки в мач с 2 червени картона, вратар отказа Десподов от гол

Десподов наказваше, но страдаше: Динамо Загреб е кошмар за крилото, но и мишена за ПАОК