Давид Яблонски се превърна в герой при исторически трофей за Краковия

Снимка: Официален сайт на Левски

2170 0

Бившият централен защитник на Левски, който бързо се превърна и в любимец на "синята" публика - Давид Яблонски, стана герой за своя отбор Краковия, след като реализира изключително важно попадение във финала за Купата на Полша.

Краковия спечели драматично с 3:2 над Лехия (Гданск) след продължения и така завоюва Купата на Полша за първи път в своята 114-годишна история (бил е и 5 пъти шампион на страната, но за последно това се случва през 1948 година).

Краковия губеше с 1:2 до 88-ата минута, когато обаче именно Яблонски изравни резултата и докара двубоя до продължения. В тях Матеуш Вдовяк отбеляза, за да оформи крайния резултат 3:2 в 116-ата минута. А бившият клуб на Яблонски - българският Левски вече осъществи първия си трансфер.