Цървена звезда пропусна да разбие Партизан пред 50 000 души (ВИДЕО)

5112 0

Цървена звезда и Партизан направиха зрелищно 2:2 в голямото сръбско дерби от 24-тия кръг на Суперлигата. "Делиите" трябва да съжаляват не само, че не победиха, а че дори не размазаха "гробарите". Звезда отправи общо 20 удара към вратата на противника, които пък отбелязаха два гола с общо пет изстрела в срещата. Дербито се игра пред почти 50 000 зрители на легендарния стадион "Райко Митич" ("Мала Маракана").

Резултатът откри Урош Спаич след корнер в 44-та минута. В ответната атака, при първото си голово положение в срещата, Партизан изравниха - Матеуш Салданя вкара от воле.

Звезда и Партизан не можаха да се победят

Още: Грозно масово меле: Мач между Ботев Враца и Цървена звезда бе прекратен (ВИДЕО)

Шокът бе пълен, когато малко след почивката Калулу вкара след една контраатака за 1:2. Звезда се хвърли напред и изравни след нов корнер в 67-та минута чрез Н'Диайе. Десетина минути по-късно Северина от Партизан бе изгонен с втори жълт картон за удар без топка. До края последва здрав натиск от страна на Звезда, но гостите устискаха точката.

А тя е безценна и ги оставя на първо място с 60 точки, пред Звезда с 59. Залогът е твърде голям - титлата в сръбския шампионат дава право на директно участие в групите на Шампионската лига през идния сезон.