Челси резонно поведе в най-слабата група

5094 0

Челси победи Спортинг Лисабон с 1:0 в мач от втори кръг на група „G” на Шампионска лига.
Трите точки за лондонския тим донесе сръбският халф Неманя Матич с гол през първото полувреме.
Успехът изкачи Челси на първото място в класирането с актив от 4 точки. Спортинг е на последното четвърто място само с една спечелена точка.
В другия мач от групата Шалке и Марибор завършиха наравно 1:1. Двата тима повториха резултатите си от първия кръг. Тогава Шалке завърши 1:1 с Челси в Лондон, а Марибор постигна същия резултат със Спортинг (Лисабон) у дома.
Гостите от Словения откриха чрез Дамиан Бохар в 37-ата минута. Резултатът се задържа до края на полувремето.  В 56-ата минута Клаас Ян Хунтелаар изравни и оформи крайното 1:1 . Така дебютантът в турнира Марибор спечели точка и във втория си мач.

Гостите от Словения откриха чрез Дамиан Бохар в 37-ата минута. Резултатът се задържа до края на полувремето. В 56-ата минута Клаас Ян Хунтелаар изравни и оформи крайното 1:1 . Така дебютантът в турнира Марибор спечели точка и във втория си мач.