Рекорд на Тоти за стратегически хикс на Рома срещу Сити

4862 0

Манчестър Сити и Рома завършиха наравно 1:1 в мач от втори кръг на група „Е“ на Шампионска лига.
Аржентинският национал Серхио Агуеро откри резултата за английския шампион още в 4-ата минута, след точно изпълнена дузпа. Тя бе отсъдена пресилено за спорно нарушение на Майкон срещу аржентинеца
В 23-ата минута 38-годишният Франческо Тоти изравни резултата, което го превърна в най-възрастния голмайстор в историята на турнира.
В края на мача Сити се опита да победи, но стигна само до няколко неточни удара към вратата на Скорупски.
След равенството Рома е на втора позиция в класирането с 4 точки, Манчестър Сити е трети с една точка. Лидер е отборът на Байерн с пълен актив след две победи, а ЦСКА Москва е на дъното с нула точки. По-рано днес Байерн победи ЦСКА с 1:0 пред празните трибуни на "Арена Химки" след гол от дузпа на Томас Мюлер в 22-ата минута. Георги Миланов изигра цял мач за руснаците.