Бразилия разгроми Перу и оглави група "B" в Копа Америка

Снимка: Buda Mendes/Getty Images

1035 0

Бразилия излезе начело в класирането на група "B" на Копа Америка. Селесао не срещна проблеми в двубоя с Перу и разгроми съперника си с 4:0. Така бразилците изместиха от първата позиция Колумбия.

Тите направи сериозна ротация и пусна шестима нови футболисти в сравнение със състава от мача с Венецуела (3:0), но това не отслаби отбора. Попаденията бяха дело на Алекс Сандро, Неймар, Евертон Рибейро и Ричарлисон.

Още в 12-ата минута Сандро откри резултата след като засече центриране на Габриел Жезус. В 68-ата минута Неймар получи пас от Фред и преодоля вратаря Педро Хасейе без проблем. В края на двубоя паднаха още две попадения, които окончателно решиха двубоя.

В другия мач от групата Колумбия завърши наравно 0:0 срещу Венецуела, въпреки че тотално доминираше по време на целия двубой. Така Колумбия има 4 точки в аткива си, а Венецуела е с едва 1.

Вижте и пълната програма на мачовете от Копа Америка.