Фалстарт за Аржентина на Копа Америка, Меси задмина Батистута

4169 0

Аржентина не успя да победи Чили на старта на Копа Америка. Двата отбора завършиха наравно 1:1, като Лионел Меси беше точен за "гаучосите". Звездата на Барселона вече има 73 гола за селекцията, с което подобри рекорда на Габриел Батистута.

Лео беше точен в 33-ата минута, като след натиск Аржентина получи правото да изпълни пряк свободен удар. Лео прати топката покрай стената и не остави шансове на Клаудио Браво за 1:0. В края на полувремето аржентинците претендираха за дузпа, но такава не беше отсъдена.

Чилийците обаче показаха класа и в 57-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Артуро Видал пропусна, но при добавката Едуардо Варгас прати топката в мрежата. До края на срещата Аржентина имаше още добри шансове, пропуснати от Меси и Ди Мария.

В същата група Парагвай спечели мача с Боливия с 3:1, а Уругвай почиваше.