Борусия започна със загубите и в Шампионската лига

1352 0

Арсенал запази теоретичните си шансове да спечели група D, като същевременно нанесе първа загуба на лидера Борусия (Дортмунд) след 2:0 на "Емирейтс".

Във 2-ата минута Яя Саного бе изведен от Касорла и преодоля вратаря Роман Вайденфелер, но останаха сериозни съмнения за засада, която не бе маркирана.

В края на първото полувреме Борусия се събуди, като Хенрих Мхитарян получи добър пас в наказателното поле, измъкна се, но младият вратар Дамиан Мартинес спаси.

Арсенал започна по-добре и второто полувреме, а Алекс Окслейд-Чембърлейн тресна напречната греда след качествено овладяване и красив прехвърлящ удар, който Вайденфелер само изгледа.

Все пак в 57-ата минута Арсенал удвои със страхотен удар на Алексис Санчез. Борусия отново се пропука в дефанзивен план и остави чилиеца да овладее топката и от границата на наказателното поле технично намери левия ъгъл на Вайденфелер за да оформи крайния резултат.