Бербатов изработи победа на Монако при уникално дежа вю

2272 0

Монако спечели втората си победа в групите на Шампионската лига и изскочи на второто място в група С. Това стана по куриозен начин, след огледална победа над Байер, този път в Германия с 1:0.

Димитър Бербатов започна като титуляр на "Байарена" срещу бившия си тим. Мачът бе копие на първия между двата отбора, като отново германците бяха далеч по-активният тим. Най-опасното положение през първото полувреме бе греда на Ларс Бендер с топовен удар в 26-ата минута.

След нови пропуски на Байер през второто полувреме, дежа вю-то с мача в княжеството бе пълно. В 72-ата минута Монако откри при първата си добра атака. Димитър Бербатов имаше дейно участие за гола, след като навърза трима играчи на десния фланг, пусна към Набил Дирар, той центрира в наказателното поле, където Лукас Окампос отблизо засече за 0:1.

До края на мача нов гол не падна и Монако се поздрави със скъпоценен успех.