Билбао отказа БАТЕ от Лига Европа, Порто и Шахтьор с драматичен хикс (ВИДЕО)

1783 0

Атлетик (Билбао) постигна втора поредна победа в Шампионска лига, надигравайки с 2:0 БАТЕ Борисов на своя "Сан Мамес", но отпаднаха от турнира.

Баските почнаха бавно в турнира и след равенство и 3 поредни загуби се простиха с шансовете си да продължат напред. Въпреки това с победите си над Шахтьор и Бате в последните два мача Атлетик записа 7 точки и ще играе в Лига Европа.

Иначе в днешния двубой беларуският познайник на Левски удържа своя съперник само през първото полувреме, като в 47' центриране на Сусаета от корнер завърши с гол на Сан Хосе.

Чак в 88' Атлетик отбеляза втория си гол, когато Сусаета сам отбеляза изключително красив гол след центриране на Борха.

В другия двубой от H Порто и Шахтьор не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1.

В мач без значение за крайното подреждане гостите откриха с гол на Степаненко в 50', но две минути преди края на редовните 90 минути Абубакар успя да изравни и остави "драконите" непобедени в Шампионска лига.

Порто остана на върха в групата с актив от 14 точки, а с 9 на второ е Шахтьор. Атлетик (Билбао) е със 7 пункта и ще играе в Лига Европа, а БАТЕ с 3 точки остава на дъното.

All Goals - Athletic Bilbao 2-0 BATE Borisov... by pewdiepieofficia

All Goals - Porto 1-1 Shakhtar Donetsk... by pewdiepieofficia