Без напрежение Аржентина натупа Венецуела, Меси се разписа

1611 0

Аржентина победи Венецуела с 3:0 в мач от 17-ия кръг на квалификациите за Мондиал 2022 в зона Южна Америка. Още преди този мач отборът си беше осигурил участие на Мондиала. "Гаучосите" заемата втората позиция в класирането с актив от 38 точки, докато венецуелците кретат на последното място в класирането.

"Гаучосите" поведоха в 34-ата минута. Родриго Де Пол отправи остро подаване по земя към Николас Гонсалес, който с едно докосване засече топката във вратата.

След паузата домакините продължиха да атакуват на стадион "Ла Бомбонера" и реализираха две попадения за четири минути. Родриго Де Пол се отчете с нова асистенция, след като изведе Анхел Ди Мария сам срещу вратаря. Футболистът на Пари Сен Жермен удвои резултата с прехвърлящ удар.

Крайното 3:0 бе факт, след като Анхел Ди Мария проби от дясно и центрира към Лионел Меси, който спря топката на гърди и я шутира в противниковата врата. А ето как се справиха Бразилия и Уругвай в своите мачове.