Аржентина с труден, но важен успех над Уругвай на Копа Америка

6587 0

Аржентина записа първа победа на тазгодишното издание на Копа Америка, след като грабна минималния успех над Уругвай в люто дерби, завършило при резултат 1:0 в полза на "гаучосите". Срещата бе играна на стадион "Насионал Мане Гаринча" в Бразилия.

Зрителят на двубоя останаха доволни от първото полувреме и си създадоха големи очаквания за второто, което обаче бе разочароващо. Колкото до попадението, то бе дело на Гуидо Родригес в 13-ата минута след втората добра ситуация за Аржентина в мача.

Преди това пък голямата звезда Лионел Меси можеше да вкара красив гол след отличен индивидуален пробив в свой стил в 7-ата минута. Той не го стори, но малко по-късно асистира на Родригес. Уругвай отговори подобаващо, но без да съумее да отбележи, след като първо Единсон Кавани падна в наказателното поле, но не получи дузпа, а след това Нахуел Молина бе на отлична позиция и шутира, но Емилиано Мартинес спаси.

През второто полувреме се стигна до опасна ситуация чак около четвърт час преди края на мача, когато Луис Суарес стреля атрактивно с гръб към вратата, но неточно.

Така Аржентина вече има 4 точки в групата, колкото има и другият лидер Чили (именно тези два тима завършиха наравно при откриващия си мач). Уругвай остава 4-ти без спечелена точка, но и с мач по-малко.