Ал Насър подобри историческите си победи, но титлата остава мираж! (ВИДЕО)

1734 0

Ал Насър записа невиждана в историята си победа с 8:0. Тази вечер “соколите” се наложиха с огромната разлика над предпоследния в саудитската професионална лига - Абха. Срещата бе част от междинния 26-и кръг, а Кристиано Роналдо за пореден път влуди футболния свят.

Роналдо влуди света

Във втори пореден мач португалецът се отчита с хеттрик, а днес той го стори само за полувреме. Португалецът бе точен в 11’ и 21’ от преки свободни удари, а 42’ оформи трите попадения. Междувременно той даде и асистенции към Мане (33’) и Ал Сулайхим (44’). Така Кристиано вкара хеттрик и даде две асистенции преди да бъде сменен на полувремето.

След почивката Гариб (51’) и Ал Алиуа (63’,86’) оформиха историческия успех. До този момент Ал Насър имаше две победи с по 7:0 - за последно над Ал Батин през пролетта на 2021 г.

По същото време Ал Хилал си свърши работата срещу Ал Ахдуд с 3:0. Така разликата между грандовете остана 12 точки. “Сините” са първи с 74 т., а Ал Хилал е втори със 62 пункта и преднина от 11 точки пред третия Ал Ахли.

Вижте защо след мача обявиха Роналдо за по-велик от Меси!

Още: Победи за Ал Насър и Ал Хилал в Саудитска Арабия

Още: Кристиано поряза Боби Фирмино и Марез в мач, белязан от системата ВАР (ВИДЕО)

Чрез 3 изречения: Кристиано Роналдо наруши мълчанието след отпадането на Ал Насър от азиатската Шампионска лига