8 гола в 4 мача определиха крайното класиране в зона КОНКАКАФ (ВИДЕО)

2033 0

Отборът на САЩ загуби последния си мач от груповата фаза на квалификациите за Световното първенство в Катар, но все пак остана на трето място в крайното класиране и си осигури билет за Мондиала в края на годината.

При гостуването си на Коста Рика янките отстъпиха с 0:2, а головете бяха дело на Хуан Варгас и Антъни Контрерас (и двата след почивката).

Завършилият на първо място в зона КОНКАКАФ тим на Канада пък загуби визитата си на Панама с минималното 0:1, а футболистът на Левски Хосе Кордоба изкара пълни 90 минути на терена! Единственият гол бе дело на Габриел Торес, който бе точен в 49-ата минута.

В другите два мача зад Океана Мексико победи Ел Салвадор с 2:0 и завърши на второ място в груповата фаза, докато Ямайка надви Хондурас у дома си с 2:1.