Зинедин Зидан обясни странното си решение при грешната стъпка срещу Реал Сосиедад

1668 0

Реал Мадрид не успя да победи в първия си мач от сезона в Ла Лига, като завърши наравно 0:0 с Реал Сосиедад. Въпреки че неговият тим не съумяваше да реализира, наставникът Зинедин Зидан така и не вкара някой от двамата нападатели, с които разполагаше на скамейката (Лука Йович и Борха Майорал).

Нещо повече, френският специалист пусна в игра пълните дебютанти - юношите на тима Марвин Парк и Серхио Арибъс. Единият се появи на почивката между полувремената, а другият през втората част. Извън стартовият състав бе оставен Каземиро, който бе играчът с най-много записани минути през миналия сезон от "кралския клуб".

"Не исках да сменям схемата, трябваше да пуснем играчи по широчината. Имам много играчи, днес направих този избор. Загубихме две точки, защото винаги излизаме за победата. Генерално, имахме добър мач, бяхме добре в защита. През първата част създадохме положения, но не и през втората.

Вижте повече за мача между Реал Сосиедад и Реал Мадрид.