Вдъхновен Кадис обърна Виляреал и се изравни с Барселона

866 0

Кадис осъществи пълен обрат за убедителен успех с 3:1 срещу Виляреал. Двата тима излязоха един срещу друг на стадион "Нуево Мирандиля" в битка от 4-ия кръг на Ла Лига.

Домакините започнаха плахо, губейки в резултата след само 10 минути игра, когато Александър Сьорлот отбеляза. Всичко обаче се обърна в тяхна полза още през първото полувреме.

В 18-ата минута Крис Рамос изравни резултата, а 4 минути по-късно "отборът от заливчето" придоби числено преимущество след изгонването на Алфонсо Педраса. В 30-ата минута Дарвин Мачис осъществи пълен обрат от дузпа, а в 50-ата отново той оформи крайното 3:1.

Така Кадис се изкачи до 5-ото място с актив от 7 точки - равен такъв с Барселона, Атлетико Мадрид и Жирона. Виляреал от своя страна остана 14-и с едва 3 пункта на сметката си. В следващия възпитаниците на Серхио Гонсалес мерят сили с  Атлетик Билбао, а тези на Кике Сетиен с Алмерия.

Как се разви срещата?

Очаквано или не, Виляреал започна на много по-високо ниво и обороти срещата. Още в 10-тата минута Александър Сьорлот откри резултата в полза на своя тим.

Норвежкият нападател се възползва от огромна грешка в противниковата защита, получавайки топката очи в очи със стража на домакините. Той го преодоля и от аут-линията сумя да изпрати топката в мрежата.

Само 8 минути обаче продължи преднината на гостите в резултата. В 18-ата минута Крис Рамос се възползва от отбита от вратаря на Виляреал топка в пеналтерията и от непосредствена близост възстанови паритета.

Още по-тежка ситуацията на своя отбор в 23-тата минута направи Алфонсо Педраса. Испанецът удари съперник без топка, за което получи червен картон.

7 минути по-късно гостите бяха наказани и с дузпа. Зад топката застана Дарвин Мачис, който изпълни безупречно в долния ляв ъгъл и осъществи пълен обрат.

Кадис продължи с насъбраната през първите 45 минути инерция и през втората част. В 50-ата минута отново Мачис застана под светлините на прожекторите, вкарвайки с великолепен фалцов удар от границата на наказателното поле.

Срещата завърши без много повече голови положения, но със сериозна доза напрежение и предупреждения. Общо 11 картони бяха раздадени в хода на двубоя.