Украинец и трансферната цел на Манчестър Сити върнаха Жирона към победите в Ла Лига (ВИДЕО)

3192 0

Жирона записа първа победа в Ла Лига от месец насам, след като затвори 26-ия кръг с класика срещу Райо Валекано (3:0). Успехът на каталунците бе под въпрос до самия край, след като преднината им бе само от един гол.

Жирона припомни на какво е способен след почивката

Виктор Циганков бе открил за сензацията през кампанията в 52-ата минута. Попадението на украинския талант подчерта натиска на домакините след почивката.

Едва в четириминутното добавено време бе оформена и класиката чрез спрягания за ново попълнение на Манчестър Сити - Савио. 19-годишният бразилец е под наем от Троа, но се очаква да се завърне във Франция след края на сезона и още през лятото да бъде трансфериран на Острова.

В крайна сметка възпитаниците на Мичел сложиха край на серията от равенство и две загуби в рамките на месец. За последно бе победен Селта Виго на 28-и януари с 1:0. Сега Жирона си върна и втората позиция с 59 точки - две повече от третия Барселона и 6 по-малко от лидера Реал Мадрид.

Още: Манчестър Сити е все по-близо до сръбско дете-чудо

Приключи ли всичко? Нова грешна стъпка на Жирона доближи Реал Мадрид до титлата (ВИДЕО)

Мичел от Жирона - царят на промоциите и умел комбинатор, който катери върха, но не мечтае за него