Столична битка за среброто в Ла Лига: Атлетико Мадрид със сладък обрат (ВИДЕО)

979 0

Атлетико Мадрид постигна 19-и успех за сезона в Ла Лига по време на междинния 31-ви кръг. "Дюшекчиите" спечелиха с 3:1 над Майорка след обрат.

Попаденията бяха дело на Настасич в 20-тата минута за гостите и последователно на Де Пол във втората добавена минута през първата част, Мората в 47-мата и Караско в 77-мата минута оформи крайния успех за столичани, които дебютираха със специалния си екип по случай 120 години от създаването на клуба.

По този начин възпитаниците на Диего Симеоне се възползваха от поражението на Реал Мадрид и се приближиха на две точки от второто място, докато Майорка е 11-и с 10 точки пред зоната на изпадащите.

Столичани логично стигнаха до крайния успех, след като създадоха цели 24 голови положения за сметка на 6 през целия мач за гостите. Те контролираха и кълбото през близо 70% от времето и заслужено се доближават близо до втората позиция.

Проследете Райо Валекано - Барселона НА ЖИВО със SportLive.bg!