Стана ясно състоянието на изпадналия в безсъзнание срещу Бетис Гави

3104 0

Полузащитникът на Барселона Гави е избегнал сътресение на мозъка, след удара в главата, който получи в мача с Реал Бетис в Ла Лига снощи. Според "Marca" 17-годишният футболист е загубил съзнание за секунди на терена, преди да влезе медицинският екип на каталунците.

В двубоя срещу Бетис, загубен с 0:1, Гави беше заменен още през първото полувреме от Рики Пуч. Той напусна терена на носилка. Това бе вследствие на удар с топка в главата от близко разстояние. Първоначално талантът продължи да играе, но след няколко минути се свлече на тревата, без контакт със съперников футболист.

За щастие, медицинските прегледи, които е преминал испанецът, са показали, че той няма мозъчно сътресение. Така той ще може да вземе участие в мача срещу Байерн Мюнхен в Шампионска лига. Двубоят в Мюнхен е на 8 декември, а как спечелването на "Златната топка" от Лео Меси може да е пагубно за Барселона в този мач четете тук