След 110 дни и 16 мача: Головете и асистенциите на Меси най-после секнаха


След 110 дни и 16 мача: Головете и асистенциите на Меси най-после секнаха
Снимка: Getty Images/Guliver

1886 0

След 110 дни и 16 изиграни мача Лионел Меси най-после бе спрян от противников отбор и не успя да се отчете нито с гол, нито с асистенция. Това се случи при победата на каталунците над Валядолид с минималното 1:0 като домакин в понеделник вечер, когато късен гол на Усман Дембеле донесе победата на каталунците.

В 16 поредни срещи, изиграни в рамките на близо 4 месеца, Меси се отчиташе с поне гол или асистенция във всеки един мач. Той обаче не можа да стори това срещу Валядолид, с което неговата паметна серия приключи. За последно Меси не успя да се отчете с гол или асистенция за Барса на 16 декември.

От началото на 2021 година Меси е футболистът, който е въвлечен в най-много попадения в топ 5 първенствата на Европа. Той се е отчел с 16 гола и 7 асистенции. Преди началото на двубоя с Валядолид Меси получи и специална награда за рекорда си за най-много изиграни мачове с фланелката на Барселона (подробности тук).

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички