Симеоне стегна редиците: Нова победа на Атлетико Мадрид измести Барса от топ 4

3343 0

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид постигна втора поредна шампионатна победа, след като победи Селта Виго с 2:0 като домакин в мач от 26-ия кръг на Ла Лига. И двете попадения в срещата отбеляза левият бек Ренан Лоди.

Първото попадение в срещата падна в 36-ата минута, когато Кондогбия намери Лоди, а той откри резултата. В 60-ата минута отново същата комбинация сработи за Атлетико - Кондогбия асистира за Ренан Лоди, а той реализира второто си попадение в срещата.

До края на срещата Яник Ферейра Караско имаше възможност да направи резултата класически, но не успя. Любопитното бе, че Селта имаше предимство по отношение на контрола на топката на "Уанда Метрополитано", но това не им помогна особено за крайния изход.

С победата Атлетико Мадрид влезе в топ 4 в Ла Лига с 45 точки, измествайки Барселона, който е с 42 и с два мача по-малко. Селта остава на десето място с 32 пункта. В следващия кръг "дюшекчиите" гостуват на Бетис, а Селта посреща Майорка.