Севиля разплака Гранада с два гола в добавеното време

931 0

Севиля победи Гранада с 4:2 у дома в зрелищен сблъсък, който откри 31-ия кръг в испанската Ла Лига. Дарвин Мачис даде преднина на гостите в 23-ата минута, но десетина по-късно Диего Карлос възстанови равенството. Лукас Окампос оформи пълния обрат в 66-та минута, а попадение на резервата Рафа Мир бе отменено след намеса на Системата за видеоповторение (ВАР).

Драмата тепърва предстоеше, като първо Виктор Диас изравни в 88-ата минута. Впоследствие обаче гостите не издържаха и инкасираха две попадения в добавеното време на срещата. Мир този път ликува в 93', а шест по-късно друг влязъл от пейката – Алехандро Гомес, сложи точка на спора с четвърти гол за андалусийци.

Севиля съкрати аванса на лидера Реал Мадрид на девет точки, но Кралския клуб е с мач по-малко. Гранада продължава да бъде близо до опасната зона, на три точки от намиращия се под чертата Майорка. В следващия кръг Гранада приема предпоследния в таблицата Леванте, докато Севиля е домакин на Реал.