Севиля наказа 10 от Бетис и се изравни с Реал Мадрид в Ла Лига

1882 0

Отборът на Севиля победи Реал Бетис с 0:2 като гост в дербито от 13-ия кръг на испанската Ла Лига. Андалусийци играха цялото второ полувреме с човек повече и се възползваха от това предимство, за да се доберат до победата на "Мануел Руиз де Лопера".

Мачът бе равностоен до 45-ата минута, когато Гуидо Родригес от тима на Бетис получи втори жълт картон и остави съотборниците си да доиграват втората част от мача в намален състав. Това оказа влияние и още в 55-ата минута Севиля стигна до гол.

Маркос Акуня получи подаване от Лукас Окампос и прати топката в мрежата на Бетис. В следващите минути Севиля контролираше мача, а в 81' стигна и до второ попадение. Ектор Белерин от тима на Бетис си отбеляза автогол и осигури комфортна победа на гостите.

По този начин Севиля се изкачи до третото място в Ла Лига, изравнявайки се по точки с втория Реал Мадрид - по 27. Лидер е Реал Сосиедад с 28. Реал Бетис пък остава на пета позиция с 21 пункта.