Преди 3 години: Лионел Меси вкара късен гол срещу Реал и показа екипа си на "Бернабеу" (ВИДЕО)

2324 0

На днешния ден преди точно 3 години - 23 април 2017 година, се случи един от най-емблематичните епизоди от съперничеството между Барселона и Реал Мадрид. Тогава Лионел Меси носи победата за каталунците с 3:2 гол в последните минути на срещата.

В изблик на луда радост аржентинецът сваля своята фланелка и демонстративно я показва пред всички на "Сантяго Бернабеу". С победата интригата за титлата в Ла Лига през сезон 2016/17 се завръща с пълна сила, но в крайна сметка тя отива в актива на Реал Мадрид, който завършва с 3 точки повече от Барселона.

В споменатия двубой "кралския клуб" повежда още в 28-ата минута чрез Каземиро, но Меси изравнява само 5 минути по-късно. През 2-рото полувреме Ракитич оформя пълен обрат в 73', но Хамес Родригес изравнява резултата в 85-ата минута , въпреки че Реал е останал с човек по-малко след червен картон на Серхио Рамос (77'). В крайна сметка обаче въпросният гол на Меси в 90+2' носи победата за "блаугранас".

А преди 2 дни се навършиха точно 8 години от раждането на иконичния жест на Кристиано Роналдо на "Камп Ноу".