Насрочиха Ел Класико за сезон 2023/24, ситуацията е позната

3170 0

Испанската футболна федерация изтегли жребия за новия сезон в Ла Лига, а моментално вниманието бива приковано от съперничеството между Барселона и Реал Мадрид.

През идния сезон двубоите ще се проведат по сравнително познато за запалянковците време - есента и пролетта. Първо каталунците ще посрещнат именития си съперник на Олимпийския стадион в Барселона на 29-и октомври, а размененото гостуване е на 21-ви април.

Опитът от миналия сезон

През миналата кампания отборите се срещнаха цели 5 пъти - по два в Ла Лига и Купа на Краля, както и на финала за Суперкупата на Испания. Барселона спечели финала и първия полуфинал, както и едната среща от първенството. С по-добра голова разлика победи "белият балет" за Купата и достигна до финал, а преди това спечели и за шампионата.

Следете всичко около Ла Лига със SportLive.bg!