Лошата форма на Атлетико Мадрид продължава, "дюшекчиите" с още една загуба

1345 0

Майорка успя да победи за трети пореден път Атлетико Мадрид в мач от 14-ия кръг на испанската Ла Лига с минималното 1:0 у дома. "Дюшекчиите" доминираха през по-голямата част от мача, но домакините си вкараха единственото положение и заслужиха правото да ликуват.

Момчетата на Хавиер Агире започнаха по чудесен начин срещата и откриха още в 16-ата минута. Коста намери Ведат Мурик в наказателното поле, а косоварецът с прецизен удар в средата на вратата вкара единствения гол в мача.

5 минути по-късно Алваро Мората прати топката във вратата на Майорка, но след намеса на ВАР бе установена засада и попадението бе отменено, което допълнително демотивира "дюшекчиите".

През втората част гостите дадоха всичко от себе си да стигнат до гола, а Майорка трябваше да стиска зъби до последния съдийски сигнал, но в крайна сметка оцеля и се поздрави с трите пункта.

Така Атлетико вече е шести в таблицата в Ла Лига, а домакините се изкачиха до десетата позиция.