Лопетеги натискал съдията на мача с Барселона да изгони Меси

1252 0

Малко по-напрегната беше играта между Севиля и Барселона във вчерашния двубой между тях в испанското първенство. В един момент от мача треньорът на андалусийци Хулен Лопетеги получи жълт картон от главния рефер, а в Испания обясниха с малко закъснение защо е било това.

Оказва се, че Лопетеги е карал арбитъра да изгони от терена капитана на каталунците Лионел Меси. В края на първото полувреме аржентинецът си изкара жълт картон за нарушение срещу Фернандо. Няколко минути по-късно звездата рискуваше да си изкара втори такъв, след като избута Жул Кунде и прекъсна атака на Севиля.

Именно в този момент треньорът на домакините е призовал съдията да изгони лидера на каталунците. Той обаче не се вслуша в думите му, ами даде картон на него самия. В крайна сметка мачът завърши с победа за Барселона с 2:0, а аржентинецът вкара втория гол за своя тим. А ето каква е статистиката на Меси с червените картони.