Испански дербита за първи трофей ще нажежават емоциите след Мондиал 2022


Испански дербита за първи трофей ще нажежават емоциите след Мондиал 2022
Снимка: Gulliver/Getty Images

1818 0

Футболната федерация в Испания официално излезе с подробна информация около предстоящото издание на Суперкупата на страната, което ще противопостави едни срещу други Реал Мадрид, Барселона, Реал Бетис и Валенсия

Те формират двете двойки в полуфиналната част на надпреварата, след като "белият балет" стана шампион, каталунците завършиха на втора позиция, от Бетис спечелиха Купата след десетилетия без трофей, а Валенсия също ще участва, тъй като стигна до финала с андалусийците.

От Централата обявиха, че срещите ще се проведат по-малко от месец след финала на Мондиал 2022 - между 11 и 15 януари 2023 г. Надпреварата отново ще се проведе в Рияд, Саудитска Арабия, където бе и през миналата година. Тогава "викингите" победиха Атлетик Билбао на финала с 2:0.

Вижте кои ще са и полуфиналните двойки за Суперкупата на Испания!

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

Локило от ЦСКА учи английски от Роналдо, играе с Бентеке и Заха, дебютира с горчиво 0:8

Сезонът в Първа лига вече започва да напредва, затова е време да Ви разкажем повече за новите надежди на големите...

Най-четени новини

виж всички