Голът на Ламин Ямал за Барселона, който напомни за "златните" години на Лионел Меси (ВИДЕО)

2895 0

Барселона завърши 2023-та година със загуба (ВИДЕО), макар и в приятелски мач, който се проведе в САЩ. Каталунците отстъпиха на Клуб Америка с 2:3, а Шави даде шанс за изява на много резерви и юноши.

Ямал като Меси

16-годишният Ламин Ямал, който не е твърд титуляр в състава на Барса, започна контролата от първата минута и в шестата вече бе открил резултата след страхотен индивидуален пробив в стил "Лионел Меси".

Още: Случи се! Лео Меси се събира с клуба, който му начерта пътя към големия футбол

Младокът пресече едно подаване на около пет метра зад централната линия и директно се впусна към вратата на мексиканците с топка в крака...

За броени секунди Ямал достигна до наказателното поле, водейки си кълбото с левия крак, направи няколко залъгващи движения и в крайна сметка "дръпна спусъка", а ударът му влетя в долния ляв ъгъл на Луис Малагон за 1:0.

*През настоящия сезон 2023/24 Ламин Ямал е натрупал 1 091 игрови минути в общо 24 мача в Ла Лига и Шампионска лига, в които се е отчел с 1 гол (срещу Гранада) и 4 асистенции (срещу Роял Антверп, Севиля и Виляреал на два пъти).

Още: Ламин Ямал без скромност: Може би един ден ще стана като Меси