Два светкавични гола опропастиха мечтата на цял град, сензацията бе близо, но остана мираж (ВИДЕО)

517 0

Реал Бетис, носителят на Купата на Краля за сезон 2021/22 бе много близо до сензационно отпадане, но успя да обърне резултат от 0:1 до 2:1 в гостуването си на третодивизионния Виляновенсе в мач от 1/32-финалите за Купата на краля.

Първото попадение в мача падна в 63-ата минута. Защитата на Бетис тотално се срина и позволи на полузащитника Израел Кано да пробие от фланга, да премине през няколко бранители и да вкара топката във вратата на Руи Силва.

В 89-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Марк Рока намери по чудесен начин Абде Езалзули, който с прецизен удар спаси Бетис от резила.

В 93' логичното се случи. Бетис продължи с натиска си и успя да обърне резултата. Борха Иглесиас бе намерен от свой съотборник и направи обрата пълен с много мощен диагонален удар.

*Абде Езалзули пък се превърна в първия футболист, който отбелязва 5 попадения в тазгодишното издание на турнира.

Реал Бетис и Мануел Пелегрини, които заедно спечелиха Купата на краля през сезон 2021/22 със сигурност се спасиха от срамно отпадане. Следващият мач на тима е срещу Реал Мадрид в Ла Лига.